środa, 20 czerwca 2018

V Zlot Miłośniczek Koronki Frywolitkowej

Witajcie Kochani po baaaardzo długiej przerwie. Trochę Was zaniedbałam z braku czasu i nadmiaru obowiązków, za co przepraszam i obiecuję poprawę.

W ubiegły weekend miałam wielką przyjemność uczestniczyć w V Zlocie Miłośniczek Koronki Frywolitkowej. Spotkałam 40 fantastycznych babeczek, równie zakręconych na punkcie frywolitki (i innych technik rękodzielniczych), jak ja. Spędziłam 2 dni i 2 noce na supłaniu, rozmowach, uczeniu innych i zdobywaniu nowej wiedzy. Fantastyczna impreza! Jak zwykle w czasie zlotu jest tyle wzorów do przetestowania, że żadnej pracy nie udaje się zrobić od początku do końca ale dwie z nich udało mi się już skończyć i mogę się pochwalić.

W ramach testowania przydasi dostałam koraliki od Kadoro i udało mi się stworzyć taką małą miętowo-zieloną zawieszkę.

Frywolitkowy wisiorek z koralikami
 
Na Zlotach zazwyczaj uczę innych tajnik frywolitki, ale tym razem miałam też okazję nauczyć się czegoś nowego - oprawiania kaboszonów koralikami. Dzięki instruktażowi Iwonki Zajdel udało mi się stworzyć taki szaro-różowy medalion. Muszę powiedzieć, że połączenie frywolitki i koralików bardzo mi się podoba i z pewnością nie jest to ostatnia taka praca przez mnie poczyniona.


Medalion z agatu oprawiony w koraliki i frywolitkę


Agat oprawiony w koraliki i frywolitkę

5 komentarzy:

Dziękuję za komentarze, zarówno te pozytywne jak i konstruktywną krytykę :)